Методи збору вимог для IT-проектів. Посібник для проектних менеджерів рівня junior

Методи збору вимог для IT-проектів. Посібник для проектних менеджерів рівня junior
4 хв. читання

Успіх будь-якого IT-проєкту залежить від чіткого розуміння вимог замовника.

Хоча в ідеалі цим займається бізнес-аналітик, реалії невеликих IT-компаній часто вимагають від проектних менеджерів самостійно опановувати цей важливий навик.

Розглянемо основні методи збору вимог, які допоможуть вам успішно стартувати у професії.

 

МЕТОДИ ЗБОРУ ВИМОГ

 

  • ІНТЕРВ'Ю - це найбільш популярний метод збору вимог.  Інтерв'ю включає в себе пряме спілкування з замовником для збору інформації про його потреби та очікування щодо проекту. Протягом інтерв'ю ви можете легко уточнити інформацію, зрозуміти контекст вимог, виявити можливі проблеми чи  непередбачені ризики. Для того, щоб інтерв'ю було ефективним, слід підготувати список питань, які ви будете задавати клієнту. Заплануйте достатньо часу для додаткових питань, які можуть виникнути в ході вашої бесіди та обов'язково записуйте інформацію, яку отримуєте від замовника.

 

  • АНАЛІЗ ІСНУЮЧОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ - цей метод полягає в перегляді та розпізнаванні вимог з вже існуючої документації, такої як бізнес-плани, специфікації, стандарти та інше, що може надати вам замовник. Цей метод дозволяє швидко і ефективно отримати інформацію про вимоги, а також полегшує процес уточнення та систематизацію вимог. Важливо: записуйте та структуруйте отриману інформацію, щоб надалі ви змогли легко з нею працювати.

 

  • АНКЕТУВАННЯ – за допомогою даного методу, створюється спеціальна анкета з питаннями, які ваш клієнт повинен буде заповнити. В анкету вносить різні запитання - про функціональність, вимоги, очікування замовника, бюджет та інше, що вважається важливим. Попросіть технічного ліда допомогти вам у створенні такого списку. Опитування можна провести за допомогою електронної пошти, телефоном чи в особистій зустрічі, виберіть спосіб, який буде зручним для вас та вашого замовника. Якщо опитування буде відбуватися у вигляді розмови, то бажано щоб технічний лід був разом з вами, тоді він зможе допомогти вам у разі обговорення складних технічних моментів.

 

ПРАКТИЧНІ ПОРАДИ 

 

1) ПОЧНІТЬ З РОЗУМІННЯ БІЗНЕС-ПОТРЕБ

Перш ніж почати збирати вимоги, важливо зрозуміти, про що цей проект та які бізнес-потреби він повинен задовольнити. Використайте всі можливі способи пошуку інформації (гугл, ютуб, ШІ, тощо) для того, щоб мати більше розуміння про проект. Чим менше у вас досвіду, тим більше часу необхідно закласти на пошук інформації та ознайомлення з нею. Все дуже залежить від типу проекту та ваших особистих загальних знань. Будьте готові що якийсь тиждень-другий-третій ви можете витратити на збір вимог, отже закладайте на це час.

 

2) ОБОВ'ЯЗКОВО ДОКУМЕНТУЙТЕ ВИМОГИ

Записуйте все (аудіо записи, нотатки), структуруйте отримане, залучайте технічного спеціаліста якщо проект важкий для вас технічно. Таким чином ви одразу уникнете непорозумінь чи навіть майбутніх конфліктів з замовником, що щось було виконане невірно.

 

3) ПІДТВЕРДЖУЙТЕ ВИМОГИ У ЗАМОВНИКА

Після того, як ви зібрали вимоги та детально їх розписали - важливо підтвердити їх у замовника, щоб переконатися, що вони точно відображають його потреби. Це необхідно зробити на самому початку, інакше за неправильно зібраними вимогами буде зроблений дизайн, а далі функціонал. Як результат - це витрату часу, коштів та роздратування замовника, або навіть відмова з вами працювати.

 

Отже,

збір вимог є критично важливим етапом будь-якого IT-проекту, що визначає його успіх. Хоча бізнес-аналітики спеціалізуються на цьому, проектні менеджери в невеликих компаніях часто повинні самостійно опановувати цей навик.

Незважаючи на те, що збір вимог може бути складним та трудомістким процесом, особливо для новачків, але інвестування часу та зусиль у цей етап окупиться якісним продуктом, задоволеним замовником та успішним завершенням проекту.

 

Додатково:

Збір проектних вимог, методи - Інтерв'ю та Аналіз існуючої документації

Збір проектних вимог, методи - Анкетування та Мозковий штурм

Все, що треба знати про SDLC. Простий посібник для початківців

 

Помітили помилку? Повідомте автору, для цього достатньо виділити текст з помилкою та натиснути Ctrl+Enter
Tatiana 842
Приєднався: 11 місяців тому
Коментарі (0)

    Ще немає коментарів

Щоб залишити коментар необхідно авторизуватися.

Вхід