Нульовий спринт (zero sprint) - це неофіційний термін у Agile, який використовують для виконання підготовчих дій перед початком першого спринту.
Список задач, які необхідно виконати в нульовому спринті, залежить від конкретних обставин проекту, таких як його розмір, складність, терміни, ресурси та цілі.
Однак є РЯД ЗАГАЛЬНИХ ЗАДАЧ, ЯКІ ВХОДЯТЬ ДО НУЛЬОВОГО СПРИНТУ БУДЬ-ЯКОГО ПРОЕКТУ
- Ознайомитися з проектом. ПМ повинен уважно вивчити вимоги до проекту, щоб зрозуміти його цілі, обсяг роботи та особливості.
- Скласти план проекту. На основі ознайомлення з проектом менеджер складає попередній план, який включатиме терміни, завдання та ресурси.
Попередній план - означає, що вам потрібно розбити весь об'єм роботи на частини, щоб розуміти що і коли ви робите.
Для довгострокових проектів (довше 6 міс) це може бути складно, але все ж, попередній план хоча би з приблизними термінами, краще щоб був з самого початку.
- Підготовка дизайну. Дизайнер повинен підготувати базовий дизайн проекту, який буде використовуватися в перших спринтах.
- Підбір команди. Менеджер проекту повинен сформувати команду, яка буде відповідати за реалізацію проекту.
Наприклад, якщо у вас легкий проект де багато верстки та фронтових (UI) задач, то вам точно підійдуть джуніор фронтенд розробники, які тільки набираються досвіду і подібні задачі їм цікаві. Давши сіньйору верстку чи UI задачі ви можете демотивувати співробітника тим, що подібні задачі можуть бути йому нецікаві або спеціаліст вже давно їх переріс.
- Забезпечення ресурсами. ПМ має переконатися, що команда має всі необхідні ресурси для роботи.
Наприклад, чи має ваш тестувальник всі необхідні ресурси для якісного тестування?
- Налаштування інфраструктури. З цим пунктом допоможе технічний спеціаліст, він зорієнтує що саме необхідно підготувати до початку роботи над першим спринтом і скільки часу необхідно для цього виділити.
Це може включати в себе налаштування серверів, баз даних, інструментів для розробки, тощо.
- Підготовка беклогу. Під час нульового спринту необхідно підготувати беклог, який буде використовуватися в подальшому для планування та роботи з проектом.
Беклог - це список всіх задач, які необхідно виконати в рамках проекту.
Окрім загальних задач, для деяких проектів можуть знадобитися додаткові задачі. Наприклад, для проектів, які передбачають використання нових технологій, може знадобитися додатковий час для навчання команди. А для проектів, які потребують значних змін до існуючої системи, може знадобитися виконання деяких технічних задач перед початком першого спринту.
ЗАГАЛЬНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ для організації нульового спринта:
- Почніть займатися нульовим спринтом ЯКОМОГА РАНІШЕ.
- Не РОЗПИСУЙТЕ ДЕТАЛЬНО ВСІ СПРИНТИ/ФІЧІ НАПЕРЕД, виключення – ведення проекту по waterfall. Ведення по agile передбачає гнучкість, тому велика вірогідність що будуть зміни.
- БУДЬТЕ ГОТОВІ ЗМІНЮВАТИ ВАШ ПЛАН.
Нульовий спринт - це важливий етап у реалізації будь-якого проекту. Правильно організований нульовий спринт допоможе вам уникнути проблем на подальших етапах розробки та забезпечити успішну реалізацію проекту.
Додатково про Agile:
- Agile словник -основні терміни, інструменти та процеси, які повинен знати проектний менеджер
- Головні поняття філософії Agile. Підготовка до інтерв'ю
- Scrum Lite, легкий старт в управлінні проектами
- Scrum - найпопулярніша методологія Agile. Scrum термінологія для початківців
- Scrum vs Kanban - порівняльний аналіз
- Покрокова інструкція проведення Sprint Planning в agile
- Популярні Agile методології. Підготовка проектного менеджера до співбесіди
- Огляд книги Джеффа Сазерленда "Scrum: навчись робити вдвічі більше за менший час"
- Посібник зі скраму можна скачати тут
Ще немає коментарів