User stories та use cases - це інструменти для розуміння потреб користувачів. Вони обидва використовуються в розробці ПЗ, але мають різні підходи та спрямованість.
USER STORIES VS USE CASES
User stories (юзер сторіси) - це короткі, лаконічні твердження від імені користувача, які описують його потреби та цілі. Вони часто використовуються в Agile розробці.
Use cases (юз кейси) - це більш детальні описи того, як користувач взаємодіє з системою. Вони часто використовуються в традиційній розробці ПЗ.
Схожість
- Обидва методи зосереджені на кінцевому користувачі та його потребах.
- Обидва методи є ітеративними та гнучкими.
- Обидва методи сприяють співпраці та спілкуванню між зацікавленими сторонами.
Відмінності
- User stories зосереджені на користувачі та його потребах, тоді як use cases зосереджені на системі та її функціональності.
- User stories є більш короткими та лаконічними, ніж use cases.
- User stories часто використовуються в Agile, тоді як use cases можуть використовуватися в будь-якому підході до розробки ПЗ.
Коли використовувати
- User stories - коли важливо зосередитися на потребах користувача, зібрати вимоги та залучити користувачів до процесу розробки.
- Use cases - коли потрібно детально описати функціональність системи, документувати вимоги для розробки чи тестування
User stories та use cases - це цінні інструменти для розуміння потреб користувачів та визначення вимог до системи.
Ці два інструменти можна використовувати разом, user stories для збирання загальних вимог, а use cases - для деталізації цих вимог. Такий підхід дозволяє отримати переваги обох інструментів.
Можна сказати що, юзер сторіси пише проектний менеджер, а юз кейси - бізнес аналітик. Проджект відповідальним за загальне управління проектом та близько взаємодіє з замовником та користувачами, юзер сторіси допомагають фокусуватися на потребах користувачів. Тоді як бізнес аналітик є відповідальним за вимоги до системи замовника, та як система буде взаємодіяти з користувачем. В цьому випадку допомагають юз кейси.
Однак, це не обов'язкове правило, тому що кінцевому рахунку, рішення про те, хто повинен що писати, залежить від конкретних потреб проекту та компанії.
Додатково про Agile:
Agile словник - основні терміни, які повинен знати проектний менеджер
Головні поняття філософії Agile. Підготовка до інтерв'ю
Нульовий спринт в Agile. Покроковий гайд для PM-початківців
Покрокова інструкція проведення Sprint Planning в agile
Популярні Agile методології. Підготовка проектного менеджера до співбесіди
Ще немає коментарів